Pies pomorskiej KAS – Edek wkrótce odejdzie na emeryturę

Edek wywąchuje narkotyki już od 11 lat. Wkrótce ma jednak przejść na emeryturę.

Pies służbowy pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej specjalizuje się w akcjach narkotykowych pomagając wykrywać substancje psychoaktywne.  Tylko w miesiącu grudniu przyczynił się do wykrycia sporych ilości marihuany, amfetaminy, kokainy, haszyszu, tabletek ecstasy i innych substancji narkotycznych. Wartość jego ujawnień sięga prawie pół miliona złotych.

Odchodzący wkrótce na emeryturę Edek, rasy Jack Russell Parson Terier nadal jednak pracuje na pełnych obrotach.

Szkolony w ubiegłych latach w kierunku wykrywania środków narkotycznych, nie myśli jednak jeszcze o zasłużonym odpoczynku. Niezawodny, pomimo dojrzałego wieku, psi nos to swoisty fenomen – powiedział rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku asp. Sebastian Pakalski

Czworonóg jest także wzorowym nauczycielem dla swojej następczyni. Lola została przyjęta do pomorskiej KAS w grudniu ubiegłego roku. Lola jak przystało na pilną uczennicę już naśladuje Edka. Uczy się od niego posłuszeństwa. Już niedługo wraz ze swoim opiekunem, przewodnikiem psa służbowego, rozpocznie cykl szkoleń w kierunku wykrywania substancji narkotycznych.

Największym sukcesem Edka było wykrycie w 2019 roku około dwóch ton kokainy z Kolumbii.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: