Stan schodów na plażę w Przewłoce w gminie Ustka zagraża życiu i zdrowiu

Wejście na plażę w Przewłoce, w gminie Ustka zostało zabite dechami.

Powodem zamknięcia przejścia są schody, które zagrażają zdrowiu i życiu mieszkańców.  Plaża w Przewłoce jest kontynuacja plaży wschodniej w Ustce. Aby na nią dojść z Ustki należy się udać ulicą Wczasową do samego końca , a następnie skręcić za ośrodkiem Perła. Z Przewłoki z kolei trzeba pokonać od 1 do 2 kilometrów nową drogą. Spacer zajmuje zwykle od 15 do 20 minut.

Plaża jest chętnie odwiedzana zarówno przez mieszkańców, jak i turystów. Niestety, teraz nie zejdziemy na nią ani schodami, ani znajdującym się obok zejściem, ponieważ schody zostały zabite deskami. Dotyczy to zarówno tych od góry, jak i od dołu. Tuż obok widnieje na nich tabliczka z informacją, że przejścia brak.

Niestety stan techniczny schodów zagraża zdrowiu i życiu użytkowników. Sztormy podmywają konstrukcję. Kilkukrotnie były już przesuwane poręcze i dobudowany ciąg łączący schody z lądem. Projekt przebudowy schodów jest uzgadniany w Urzędzie Morskim w Gdyni. Jeżeli uzyskamy pozytywną opinię i pozwolenie na budowę od Wojewody natychmiast przystąpimy do remontu – poinformowała Anna Sobczuk – Jodłowska, wójt  Gminy Ustka

Na plażę oczywiście można się dostać innym zejściem, które znajduje się kilkadziesiąt metrów dalej w kierunku plaży wschodniej w Ustce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: