Bytów. Prawie 1000 zgłoszeń w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w 2021 roku

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem, które pomaga społeczeństwu w komunikacji z policjantami w zwalczaniu różnych zagrożeń.

Kolejny rok jej działalności pokazuje, że sprawdza się ona bardzo dobrze. Na terenie powiatu bytowskiego w 2021 roku policjanci odnotowali 972 różne zgłoszenia. Blisko 65% zostało potwierdzonych.

Istotną korzyścią jaka wynika z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jest możliwość szybkiego reagowania na zdarzenia i problemy, które są zgłaszane przez mieszkańców. Chodzi tu o zdarzenie, które w ich odczuciu przeszkadzają im i wpływają negatywnie na poczucie bezpieczeństwa.

Policjanci reagują na każde zgłoszenie, nawet anonimowe i weryfikują je. W powiecie bytowskim najczęściej pojawiającymi się zgłoszeniami była nadmierna prędkość ,  a także nieodpowiednie parkowanie.

Funkcjonariusze zachęcają do współpracy i korzystania z tej internetowej aplikacji. Dzięki takiemu współdziałaniu oraz wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami a mundurowymi skuteczniej osiągnie się efekt w postaci poprawy wspólnego bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.

W przypadku pilnej interwencji w dalszym ciągu możemy skorzystać z numerów alarmowych: 112 i 997.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: