Kuter tonął nieopodal Władysławowa

O godz. 17:02 załoga kutra WŁA-67 nadała drogą radiową sygnał MAYDAY – jednostka połowowa zaczęła tonąć. Znajdowała się ona 11 Mm na północ od Władysławowa.

Na jej pokładzie przebywało trzech członków załogi, którym udało się przejść na tratwę. Po otrzymaniu sygnału wzywania pomocy do działań natychmiast zostały skierowane statek ratowniczy Bryza z Władysławowa, śmigłowiec Marynarki Wojennej, jednostka Morskiego Oddziału Straży Granicznej SG-111, prom Stena Spirit oraz będące w rejonie inne jednostki połowowe.

Cała trzy osobowa załoga została odnaleziona przez ratowników ze śmigłowca MW i podjęta z tratwy przez załogę statku ratowniczego Bryza. Rybacy są obecnie transportowani do Władysławowskiego portu, ich życiu i zdrowiu nic już nie zagraża. Działania Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa na chwilę publikowania postu jeszcze się nie zakończyły.

Statek ratowniczy Bryza o 18:40 dotarł z poszkodowaną załogą do Władysławowa. Rybacy z kutra WŁA-67 powrócili do domów wraz z oczekującymi na nabrzeżu rodzinami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: