Okradły 20-latka, a potem zapłaciły zbliżeniowo jego kartą

Policjanci z Sopotu zatrzymali dwie kobiety, które w jednym z lokali w centrum miasta dokonały kradzieży słuchawek bezprzewodowych, klucza do mieszkania i portfela z dokumentami i kartami płatniczymi.

Do zdarzenia doszło pod koniec grudnia 2021 roku. 22 i 28 latka za pomocą skradzionej karty zapłaciły zbliżeniowo za zamówienie jakie złożyły u barmanki w lokalu.

W środę policjanci z Sopotu zatrzymali 28-letnią mieszkankę Sopotu i 22-letnią mieszkankę Gdańska, które podejrzane są o kradzież rzeczy i dokumentów na szkodę 20-latka. Według ustaleń policji pod koniec grudnia 2021 roku w lokalu w centrum miasta do siedzącego przy stoliku 20-latka i jego znajomych przysiadły się dwie kobiety. W pewnym momencie ukradły one z kieszeni kurtki 20-latka słuchawki bezprzewodowe, klucz do mieszkania oraz portfel z dokumentami i kartami płatniczymi, a następnie przy pomocy skradzionej karty zapłaciły zbliżeniowo za zamówienie złożone u barmanki.

Kiedy pokrzywdzony mężczyzna zorientował się , że nie ma swojej kurtki, zauważył że ma ją na sobie nowo poznana kobieta. Nie było już w niej jednak żadnych jego rzeczy. Kiedy kobiety oddaliły się z lokalu mężczyzna postanowił poinformować o sprawie sopocką policję.

Na podstawie zebranych dowodów obie kobiety usłyszały zarzut wspólnej kradzieży rzeczy i dokumentów, a następnie przy pomocy skradzionej karty dokonania płatności zbliżeniowej za towar w kwocie ok. 50 zł.

( fot. KMP Sopot)
( fot. KMP Sopot)

Teraz za swoje postępowanie poniosą odpowiedzialność karną przed sądem. Płacenie zbliżeniowo cudzą kartą płatniczą to przestępstwo kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Za kradzież grozi natomiast do 5 lat więzienia.

Mieszkanka Gdańska płaciła znalezioną kartą zbliżeniową

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: