Gdynia kontunuuje ” Program polityki zdrowotnej dla dzieci i młodzieży”

Jednym z najczęstszych postanowień noworocznych jest zadbanie o prawidłową dietę. Dotyczy to zarówno osób dorosłych jak i dzieci.

Porady w jaki sposób  poprawić dietę naszych dzieci i dlaczego warto to robić udzielą specjaliści z Gdyni. To właśnie w Gdyni będzie kontynuowany „  „Program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki i leczenia nadwagi oraz otyłości w populacji młodzieży w Gminie Miasta Gdyni”.

Według Światowej Organizacji Zdrowia polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Samorząd Gdyni  w 2018 roku, jako jeden z pierwszych w kraju, zapoczątkował działania, które pomagają w realny sposób zmienić nawyki żywieniowe najmłodszych.

„Program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki i leczenia nadwagi i otyłości w populacji młodzieży w Gminie Miasta Gdyni. Kontynuacja na lata 2021–2022” jest skierowany do młodych gdynian , którzy cierpią z powodu nadmiaru masy ciała.

Chcemy zmienić nawyki żywieniowe najmłodszych i zachęcić ich do aktywności fizycznej. Dużym powodzeniem cieszy się program „Wgraj się”, który zachęca młodych gdynian do aktywności fizycznej, ale również kształtuje ich preferencje żywieniowe. Program profilaktyki otyłości jest jednym z kilku, które zajmują się zmianą nawyków. W tym roku ciągle jeszcze rodzice mogą zgłaszać swoje dzieci do udziału w tym programie. Ostatnie dwa lata pokazały nam jak ważną wartością jest zdrowie, warto zrobić wszystko, aby zmienić na lepsze życie najmłodszych- powiedział Bartosz Bartoszewicz , wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia

Aby zachęcić dzieci do zdrowych nawyków żywieniowych w pierwszej kolejności powinniśmy zacząć od siebie. Nic nie zdziałamy, jeżeli zrobimy dzieciom wykład na temat zdrowego odżywiania, a sami otworzymy sobie paczkę chipsów. Nasze dzieci uczą się przez obserwacje, dlatego też warto by na naszym stole pojawiały się zdrowe posiłki.

Specjaliści zwracają również uwagę na niedobory snu, które mają wpływ na nasze preferencje żywieniowe. Kiedy jesteśmy niewyspani, organizm często myli zmęczenie z głodem, stąd ochota na coś słodkiego bądź tłustego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: