Policjanci z Człuchowa zatrzymali sprawców włamań do garaży

Człuchowscy kryminalni zatrzymali po krótkim pościgu 23-letniego mieszkańca Człuchowa, podejrzanego o włamanie do 4 garaży i kradzież z nich różnych przedmiotów. Następnego dnia policjanci zatrzymali jego 39-letniego wspólnika, który kradł razem z nim. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty, za kradzież z włamaniem grozi im teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności. Skradzione przedmioty wkrótce zostaną zwrócone właścicielom.

Policjanci z Człuchowa zostali powiadomieni o włamaniach do garaży na ul. Wyszyńskiego w Człuchowie. Funkcjonariusze z patrolówki sprawdzając ten rejon zauważyli jak młody mężczyzna jadący rowerem na ich widok nagle zawrócił i zaczął uciekać. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali go, okazało się, że 23- latek ma w koszu przy rowerze centralę elektryczną i inne przedmioty pochodzące z włamania do garaży. 23-letni mężczyzna został zatrzymany, jak się okazało nie działał sam, dzień później policjanci zatrzymali jeszcze jego wspólnika, 39-letniego mieszkańca Człuchowa.

Funkcjonariusze ustalili, że łupem złodziei oprócz skrzynki elektrycznej o wartości 4500 złoty, padły również różnego rodzaju elektronarzędzia, sprzęt wędkarski i sporo innych drobnych przedmiotów. Jak ustalili policjanci młodszy ze sprawców dokonał również kilku drobnych kradzieży na terenie miasta, ukradł min. piłę motorową. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty, przyznali się do zarzucanych im czynów. Skradzione przedmioty już wkrótce wrócą do właścicieli.

Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: