Rewitalizacja Osiedla 1000-lecia w Kościerzynie została przedłużona

Zakończenie rewitalizacji Osiedla 1000-lecia w Kościerzynie zostanie wydłużone . Wstępnie inwestycja miała się zakończyć w 2021 roku, ale tak się nie stało. Na taki obrót sprawy złożyło się bowiem kilka czynników.

Rewitalizacja Osiedla 1000-lecia jest jedną z największych inwestycji jakie są realizowane w Kościerzynie w ciągu ostatnich lat. W jej pierwszym etapie odnowiono między innymi budynki, a także stworzono i uruchomiono Centrum Integracji Społecznej. W roku 2021 rozpoczęły się prace infrastrukturalne polegające na przebudowie oraz rozbudowie dróg oraz modernizacji sieci kanalizacyjno-wodociągowej. Formalnie inwestycja miała zakończyć się  w 2021 roku.

Jednym z nich jest oczywiście pandemia, która ma wpływ na różne sfery naszego życia, w tym sferę gospodarczą. Ponadto, niektóre przedsięwzięcia wymagały dodatkowych uzgodnień z instytucjami, które musiały wydać odpowiednie zgody. To wszystko wymaga czasu, ponieważ nie chcemy prowadzić inwestycji niezgodnie z obowiązującymi przepisami. Oczywiście przepraszamy mieszkańców, że termin zakończenia inwestycji się wydłuży, ale mam nadzieję, że spotka się to ze zrozumieniem z ich strony – przekazał  Michał Majewski, burmistrz Kościerzyny

Kolejnym czynnikiem, który wpłynął na zakończenie prac jest kwestia ogródków działkowych i sporu z ich dzierżawcami.

Czasami dla dobra ogółu trzeba podjąć trudne decyzje, a z takimi mamy do czynienia w przypadku terenu ogródków działkowych. Są to grunty miejskie, które były dzierżawione, a umowy dzierżawy już wygasły. My nikomu nic nie zabieramy. Powiem więcej, że w zamian, na ogródki działkowe proponujemy teren znajdujący się w innej lokalizacji, w rejonie Jeziora Kaplicznego, cmentarza oraz w kierunku oczyszczalni. Na obszarze dawnych ogródków w rejonie 1000-lecia mają powstać tereny zielone, z których będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy Kościerzyny – dodał  burmistrz

W ramach rewitalizacji osiedla ma powstać parking z około 60 miejscami postojowymi.Projekt „Rewitalizacja Osiedla 1000-lecia – Kartuska szansą rozwoju całej Kościerzyny” ma pochłonąć ponad 15 mln zł.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: