W gminie Przechlewo powstaną laboratoria przyszłości

Gmina Przechlewo otrzymała 168 tysięcy na utworzenie laboratoriów przyszłości .

Pieniądze te pochodzą z Ministerstwa Edukacji i Nauki. Dzięki pozyskanym środkom powstaną laboratoria w szkołach w Przechlewie i Sąpolnie. Laboratoria przyszłości są to specjalistyczne pracownie dydaktyczne , które są wyposażone w profesjonalny sprzęt z dziedziny nowoczesnych technologii.

Do dyspozycji uczniów będą między innymi drukarki 3D, mikrokontrolery, sprzęt do nagrań dla prezentacji swoich osiągnięć, w tym między innymi kamery, mikrofony i oświetlenie. Możliwe będzie także doposażenie istniejących już pracowni technicznych w specjalistyczne narzędzia i podzespoły. Zakupiony sprzęt będzie służył naszym dzieciom i młodzieży także poza szkołą. Będzie rozwijał ich pasje, talenty, a także otworzy trochę szerzej okno na świat w dziedzinie nowoczesnych technologii – powiedział Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo

Sprzęt ma trafić do szkół do końca pierwszego półrocza. Od września będą natomiast prowadzone zajęcia dydaktyczne z zakresu mechatroniki, robotyki i informatyki z wykorzystaniem zakupionych urządzeń.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: