24-latek chciał zabrać pieniądze i zegarek. Trafił do aresztu

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku po pościgu zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu świdwińskiego, który przed jednym z hoteli w Sopocie zaatakował 21-latka i próbował zabrać mu pieniądze oraz zegarek. Z uwagi na postawę pokrzywdzonego sprawca zamierzonego celu nie osiągnął. Na podstawie zebranych dowodów prokurator ogłosił podejrzanemu zarzut usiłowania rozboju, a wczoraj sąd aresztował go na 3 miesiące. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. KMP Sopot)

W minioną sobotę (08.02.2022 r.) około godz. 2.00 w nocy do stojących na ul. Bohaterów Monte Cassino policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku podbiegł świadek i powiadomił, że niedaleko stąd znajduje się sprawca, który wcześniej napadł na młodego mężczyznę. Mundurowi od razu podjęli interwencję i ruszyli w kierunku wskazanego mężczyzny. Na ich widok sprawca zaczął uciekać, ale po kilkudziesięciu metrach został dogoniony i obezwładniony przez policjantów. Okazało się, że to 24-letni mieszkaniec powiatu świdwińskiego. W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy i miał prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zatrzymany 24-latek został przewieziony do sopockiej komendy. Do komendy zgłosił się też pokrzywdzony 21-latek oraz świadkowie. Z zebranych przez policjantów dowodów wynikało, że do zdarzenia doszło przed jednym z hoteli w Sopocie. 21-latek palił tam papierosa razem ze swoją znajomą. W pewnym momencie podszedł do nich sprawca, zaczepił ich, a następnie zaatakował 21-latka. Uderzając go w głowę, przytrzymując za ręce, a także grożąc użyciem przemocy zażądał od niego wydania pieniędzy oraz usiłować ukraść zegarek, który miał na ręce. Dzięki zachowaniu pokrzywdzonego, który uciekł z miejsca, sprawca swojego celu nie osiągnął i oddalił się.

Policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej w Sopocie akta sprawy i doprowadzili też tam zatrzymanego 24-latka. Na podstawie zebranych dowodów prokurator ogłosił zatrzymanemu zarzut usiłowania rozboju i go przesłuchał. Następnie złożył do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Wczorajszą decyzją sądu 24-letni mieszkaniec woj. zachodnio-pomorskiego najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Usiłowanie rozboju to przestępstwo, za które grozi do nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: