52-latek z Tczewa znęcał się nad swoją żoną

Tczewscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 52-letniego mężczyznę, który stosował przemoc domową. Według ustaleń stróżów prawa mężczyzna wszczął awanturę domową, podczas której zaczął wyzywać żonę, a następnie popchnął ją z taką siłą, że ta upadając, zraniła się w głowę. Interweniujący mundurowi wydali wobec mężczyzny nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania połączony z zakazem zbliżania się do jego najbliższego otoczenia. Dodatkowo zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił przedstawić 52-latkowi zarzuty dotyczące znęcania się fizycznego i psychicznego nad żoną. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

6 stycznia br. przed godziną 24 oficer dyżurny tczewskiej Policji otrzymał zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań na terenie miasta doszło do awantury domowej. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z referatu patrolowo-interwencyjnego, którzy ustalili, że 52-letni mężczyzna wszczął awanturę, podczas której zaczął wyzywać żonę, a następnie popchnął ją z taką siłą, że ta upadając, zraniła się w głowę. Dodatkowo stróże prawa ustalili, że mężczyzna stosuje przemoc fizyczną i psychiczną wobec żony od dłuższego czasu. Dlatego funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie znęcania się fizycznego i psychicznego i sporządzili Niebieską Kartę. Policjanci skorzystali również z uprawnień, jakie daje im ustawa antyprzemocowa, wydając 52-letniemu mężczyźnie nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia na odległość powyżej 100 metrów przez najbliższe 14 dni.

Mundurowi w związku z zaistniałym przestępstwem zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, którego doprowadzili do policyjnego aresztu. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie zatrzymanego 52-latka wykazało prawie 2 promile alkoholu. Zgromadzony materiał dowodowy przez śledczych pozwolił zatrzymanemu mężczyźnie przedstawić zarzuty dotyczące znęcania się fizycznego i psychicznego nad żoną. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że przemoc w rodzinie jest przestępstwem. Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich doznaje krzywd ze strony osoby najbliższej, nie wstydź się prosić o pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: