Cudzoziemcy przedstawili fałszywe dokumenty na lotnisku

Dwaj cudzoziemcy przed wejściem na pokład samolotu lecącego do Irlandii okazali paszporty, który na pierwszy rzut oka budziły wątpliwości strażników.

Obywatel Syrii i obywatel Jemenu posiadali fałszywe dokumenty. Obaj mężczyźni dobrowolnie poddali się karze trzech miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Do nietypowej sytuacji na gdańskim lotnisku doszło w sobotę. Do kontroli granicznej stawiło się dwóch cudzoziemców: 23-letni Syryjczyk i 28-letni Jemeńczyk.

Mężczyźni okazali oryginalne, greckie dokumenty podróży i przeszli pomyślnie odprawę. Jednak tuż przed samym wejściem na pokład samolotu okazali już portugalskie paszporty. Dokumenty były bardzo nieudolnie podrobione i wzbudziły podejrzenie u pracownika gdańskiego lotniska.

Pracownik nie wpuścił ich do samolotu i wezwał Straż Graniczną. Funkcjonariusze potwierdzili, że paszporty są fałszywe i zatrzymali mężczyzn. W czasie prowadzonych działań obaj zatrzymani mężczyźni przyznali się do posłużenia fałszywymi dokumentami i dobrowolnie poddali karze trzech miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, a następnie zostali zwolnieni  – przekazał kmdr ppor. Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy Morskiego Oddziału Straży Granicznej, który zabezpiecza lotnisko w Rębiechowie

Według nieoficjalnych informacji cudzoziemcy posługiwali się sfałszowanymi dokumentami ponieważ , greckie dokumenty podróży nie uprawniały ich do przekroczenia granicy Irlandii, która nie znajduje się w strefie Schengen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: