Gdyńscy naukowcy opracowali aplikację Vika

W czasie pandemii wiele osób zaczęło spędzać więcej czasu przed ekranami i gorzej się odżywiać.

A to przecież od prowadzonego stylu życia zależy nasze zdrowie. Sytuację może  zmienić aplikacja „Vika: zyskaj zdrowie za darmo”, która została opracowana przez gdyńskich naukowców. Aplikacja Vika ma pomóc w zmianie stylu życia,  a w efekcie odmłodzić organizmy użytkowników. Zainteresowani mogą pobrać już aplikację z Google Play i Apple App Store. Wszystkie funkcje są bezpłatne.

Jak działa aplikacja?

Działanie Viki jest bardzo podobne do gry. Użytkownicy zdobywają nowe ścieżki nawyków, nagrody i odznaki. Dodatkowa motywacja sprawia, że zmieniają oni swoje dotychczasowe przyzwyczajenia i zyskują dłuższe życie w zdrowiu.

Vika zdobyła pierwsze miejsce w kategorii Społeczeństwo w konkursie „Aplikacje Jutra” organizowanego przez Polską Fundację Rozwoju. Pokonała blisko 800 konkurencyjnych projektów, które mają pomóc w walce ze skutkami pandemii i wspierać Polaków po kryzysie COVID-19. Aplikacja powstała dzięki pracom zespołu lekarzy i inżynierów.  W gronie założycieli jest Łukasz Osowski, współtwórca syntezatora mowy IVONA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: