Policjanci rozbili sopocką fabrykę narkotyków

Kieleccy policjanci, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej na początku ubiegłego tygodnia zawitali do Sopotu.

Podczas służbowego wyjazdu w jednym z domów letniskowych u wybrzeża Bałtyki zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wytwarzanie środków odurzających.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach od dłuższego czasu przyglądali się działalności dobrze znanego im 37-latka z powiatu skarżyskiego. Mężczyzna po raz pierwszy trafił w ręce funkcjonariuszy 15 sierpnia 2014 roku i od tamtej pory do 2019 odbywał karę w więzieniu. Resocjalizacja w jego przypadku nie przyniosła pożądanych efektów i mężczyzna znów zszedł na złą drogę.

Kiedy odwiedzili mężczyznę,  4 stycznia w apartamencie wynajmowanym w nadmorskim kurorcie nie krył on zdziwienia. 37-latek i jego o cztery lata starszy kolega wpadli podczas produkcji i porcjowania na kilogramy świeżo przygotowanego narkotyku.

(Fot. Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach)
(Fot. Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach)

Podczas prowadzonych działań policjanci zabezpieczyli kilogramów białego proszku. Wstępna analiza testerem narkotykowym wykazała że proszek posiadał w swoim składzie amfetaminę.   Ponadto w dostawczym aucie wypożyczonym przez zatrzymanych, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad kilogram marihuany, 750 tabletek ekstazy i płynną amfetaminę. Czarnorynkowa wartość przejętych środków szacowana jest na kwotę ponad dwóch milionów złotych.

Obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Teraz grozi im kara do 20 lat pozbawienia wolności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: