Trzy osoby podruły się tlenkiem węgla w Gdańsku. Norma przekroczona została trzykrotnie

W Gdańsku trzy osoby podtruły się tlenkiem węgla. Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór w jednym  z domów znajdujących się przy ulicy Schuberta.

Poszkodowanymi okazały się trzy osoby dorosłe. Pogotowie ratunkowe zabrało im do szpitala na dalsze badania. Na miejscu pracował jeden zastęp straży pożarnej. W budynku strażacy stwierdzili trzykrotne przekroczenie normy tlenku węgla. Zagrażało ono zdrowiu i życiu mieszkańców budynku.

Służby zwracają się po raz kolejny do wszystkich o instalowanie w swoich domach czujników tlenku węgla. Koszt jest niewielki, rzędu kilkudziesięciu złotych, a może uratować życie

Okres jesienno – zimowy jest czasem kiedy przypadki zatruć tlenkiem węgla znacznie się nasilają.  Tlenek węgla powstaje podczas procesu niepełnego spalania materiałów palnych, które występuje przy niedostatku tlenu w otaczającej atmosferze. Niestety ma on silne właściwości toksyczne. Niebezpieczeństwo zaczadzenia wynika z faktu, że tlenek węgla jest gazem niewyczuwalnym zmysłami człowieka. Jest bezwonny, bezbarwny i pozbawiony smaku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: