Zdemolowali pokój hotelowy w Gdańsku

Policjanci z Gdańska zatrzymali 18-latka i 19-latka, którzy zdemolowali pokój hotelowy.

Nastolatkowie zniszczyli wyposażenie i wnętrz,  pomalowali ściany i dywan różowym sprejem, a także rozbili sedes i lampę. Straty zostały oszacowane na kwotę 16 tys. złotych.

Zgłoszenie o zdemolowaniu pokoju hotelowego przez gości policjanci ze Śródmieścia otrzymali w sobotę, 8 stycznia.

Policjanci zajęli się tą sprawą, przesłuchali świadków, a także zabezpieczyli monitoring, Praca funkcjonariuszy wykazała, że wandale zniszczyli wyposażenie pokoju, rozbili sedes oraz kinkiety, lampę i wagę łazienkową, pomalowali różowym sprejem ściany, drewnianą zabudowę i dywan, po czym wymeldowali się z hotelu – poinformowali gdańscy policjanci

Podejrzani zostali szybko złapani. Na Długim Targu funkcjonariusze zauważyli dwóch mężczyzn, z których jeden miał ubrudzone spodnie dresowe oraz rękę farbą koloru różowego.

19-latek i 18-latek zostali wylegitymowani. W plecaku jednego z nich znaleziono puszkę ze sprejem koloru różowego. Drugi z mężczyzn, miał przy sobie papierowe zawiniątko z białym kryształem. Substancja została zabezpieczona i przekazana do dalszych badań biegłemu. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie – poinformowano w oficjalnym komunikacie

Dodatkowo 18 – latek wynajął pokój hotelowy na nazwisko innej osoby i podrobił podpis na karcie rejestracyjnej oraz oświadczeniu o szczepieniu. Nastolatkowie już usłyszeli zarzuty za zniszczenie pokoju w hotelu. Dodatkowo 18-latek usłyszał zarzut za podrobienie podpisu, natomiast 19-latek odpowie za posianie kilkunastu porcji środka psychotropowego. Grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: