17-latek z dozorem policyjnym za nie zatrzymanie się do kontroli

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gdyni Chwarznie zatrzymali 17- latka który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna porzucił auto i zaczął razem z pasażerem uciekać pieszo. Policjanci zatrzymali ich po krótkim pościgu. Okazało się, że pojazd prowadził 17-letni mieszkaniec Gdyni, który był po spożyciu alkoholu. Prokurator wobec 17- latka zastosował policyjny dozór.

Policjanci z Chwarzna podczas służby próbowali zatrzymać do kontroli kierowcę daci, jednak kierowca nie zatrzymał się do kontroli, przyspieszył i zaczął uciekać. Mundurowi od razu ruszyli za nim. W pewnym momencie kierowca zatrzymał się przy leśnej drodze, wysiadł z auta razem z pasażerem i zaczęli uciekać. Po chwili stróże prawa zatrzymali pasażera, którym okazał się 17-letni mieszkaniec Gdyni. W związku z tym, że kierowca uciekł do lasu, ogłoszono alarm oraz zaangażowano do poszukiwań przewodnika psa policyjnego. Policjanci bardzo szybko znaleźli kierowcę, który schował się pod samochodem na jednym z osiedlowym parkingów. Mundurowi zatrzymali go i zbadali na zawartość alkoholu, mężczyzna był po spożyciu alkoholu. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że bał się zatrzymać do kontroli z uwagi na to, że wcześniej pił alkohol.

Wobec 17-latka zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: