Co było powodem śmiertelnego potrącenia pod Kościerzyną?

We wtorek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie przez kilka godzin zabezpieczali miejsce tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 211 w miejscowości Szumleś Szlachecki. Kierujący samochodem osobowym potrącił mężczyznę. 60-latek poniósł śmierć na miejscu.

We wtorek (11.01.2022 r.) po godzinie 17.30 dyżurny kościerskiej Policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, który miał miejsce na drodze wojewódzkiej nr 211 w miejscowości Szumleś Szlachecki. Natychmiast w tamto miejsce skierował funkcjonariuszy. Śledczy pracujący na miejscu wypadku zabezpieczali ślady i wykonali oględziny miejsca oraz pojazdu. Policjanci wstępnie ustalili, że 60-letni mężczyzna został potrącony przez samochód ciężarowy marki Daf, którym kierował 30-letni mieszkaniec powiatu koszalińskiego. W wyniku zdarzenia pieszy poniósł śmierć na miejscu. Kierowca ciężarówki został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie z wynikiem 0,00 promila, od zmarłego pobrano krew do badań.

Zebrany materiał dowodowy pomoże policjantom ustalić okoliczności zaistniałego wypadku. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Przypominamy pieszym, jak ważne jest zadbanie o swoje bezpieczeństwo i noszenie elementów odblaskowych po zmroku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: