KAS uderzyła w grupę organizującą nielegalny hazard

Pomorska Administracja Skarbowa we wspólnym działaniu z warmińsko-mazurską administracją skarbowa zatrzymała 7 osób, które są podejrzane o organizację nielegalnego hazardu.

Nielegalne gry były urządzane w ponad 40 lokalach na terenie województwa pomorskiego i województwa warmińsko-mazurskiego. Ponadto w czasie przeszukania wykryto dodatkowo linię produkcyjną do wytwarzania nielegalnych papierosów i zatrzymano kolejną osobę.

Pod  nadzorem Prokuratury Regionalnej w Gdańsku Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała 7 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Grupa organizowała nielegalne gry hazardowe. Niektóre z zatrzymanych osób miały już wcześniej konflikt z prawem.

( fot. Krajowa Administracja Skarbowa)
( fot. Krajowa Administracja Skarbowa)

Grupa urządzała nielegalne gry w ponad 40 lokalach. Obsługa do monitorowanego lokalu wpuszczała zweryfikowanych klientów. Dzięki prowadzonym działaniom grupa mogła uzyskać dochód w wysokości co najmniej 2,5 mln zł,

W trakcie prowadzonej akcji służby przeszukały jednocześnie 20 miejsc. Zabezpieczono 440 tys. złotych, złoto inwestycyjne, dzieła sztuki i biżuterię , 3 samochody motocykl.

Dodatkowo w jednym z lokali została wykryta linia produkcyjna, służąca do wytwarzania nielegalnych papierosów oraz ponad 4 tony krajanki tytoniowej i papierosy. Zatrzymano jedną osobę związaną z tym nielegalnym procederem.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: