Pijana policjantka z Gdańska wiozła autem małe dziecko

Policjantka z Komendy Miejskiej w Gdańsku została zatrzymana za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Kobieta jechała swoim prywatnym samochodem z małym dzieckiem. W momencie zdarzenie nie była na służbie.

Policja otrzymała w poniedziałek około godziny 17:00 zgłoszenie z którego wynikało, że jadąca aleją Havla kobieta może znajdować się pod wpływem alkoholu. Na miejsce skierowano natychmiast patrol policji, który zatrzymał auto do kontroli przy skrzyżowaniu z ulicą Świętokrzyską.

Po sprawdzeniu przez policjantów, okazało się , że za kierownicą prywatnego auta siedzi funkcjonariuszka z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kobieta miała w swoim organizmie 0,7 promila alkoholu.

Kobieta podróżowała ze swoim sześcioletnim dzieckiem. Straciła już  prawo jazdy, a niebawem stanie również przed sądem.

34 – latka od 13 lat pracuje w policji. W ostatnim czasie pełniła służbę pełniła w wydziale Przestępczości Gospodarczej Komendy Miejskiej w Gdańsku. Komendant już zawiesił policjantkę w wykonywaniu obowiązków służbowych. Wobec policjantki wszczęto również postępowanie dyscyplinarne, zmierzające do zwolnienia jej ze służby.

Za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu kobiecie grożą dwa lata więzienia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: