39-latek z Chojnic przyjmował łapówki. Grozi mu 5 lat

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Człuchowa zatrzymali w miniony poniedziałek 39-letniego mieszkańca Chojnic, podejrzanego o przyjęcie łapówek w wysokości prawie 80 tys. złotych. Łapówkarski proceder trwał w jednej z człuchowskich firm od 2019 roku i polegał na uzależnianiu dalszych zleceń podmiotowi zewnętrznemu, od wręczenia korzyści majątkowej. Za przestępstwo korupcji w obrocie gospodarczym grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Funkcjonariusze pracowali nad sprawą od dłuższego czasu. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierownik jednej z człuchowskich firm produkcyjnych dokonywał zamówień usług u podmiotu zewnętrznego, jednak za te zlecenia żądał wręczenia korzyści majątkowej. Proceder miał trwać od 2019 roku.

W dniu 10 stycznia, kryminalni zatrzymali 39-letniego mieszkańca Chojnic, u którego zabezpieczono gotówkę w kwocie 25 tys. zł., która jak się okazało w całości pochodziła z nielegalnego procederu. Podczas dalszych czynności, udowodniono zatrzymanemu przyjęcie korzyści majątkowej w gotówce, w wysokości prawie 80 tys. zł. Łapówkarski proceder trwał kilka lat, a do wręczania korzyści dochodziło wielokrotnie na terenie Człuchowa, w sumach po kilka tysięcy złotych.

Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. Za przestępstwo korupcji w obrocie gospodarczym grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat oraz przepadek przyjętej korzyści majątkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: