Gmina Choczewo gospodarzem Mistrzostw Świata w Nordic Walking

W dniach 17-19 czerwca w gminie Choczewo odbędą się Mistrzostwa Świata w Nordic Walking.

Uczestnictwo w zbliżających się Mistrzostwach Świata zgłosiło do tej pory ponad 600 zawodników z 10 krajów. Impreza będzie miała charakter globalny. Gospodarzem zawodów będzie gmina Choczewo. Organizatorzy zachęcają również do udziału mieszkańców całego powiatu wejherowskiego.

Będzie to ważne wydarzenie, ponieważ  na nasze tereny ściągną ludzi z całego świata. Jednak najważniejsi są dla nas mieszkańcy powiatu wejherowskiego i naszych gmin. Bardzo nam zależy aby się tutaj pojawili – powiedział Olgierd Bojke, prezes Polskiej Federacji Nordic Walking

Choć zawody odbędą się dopiero za niecałe pół roku uczestnicy już teraz chętnie się zapisują. Mistrzostwa świata miały odbyć się w ubiegłym roku, jednak ze względu na pandemię, termin został przełożony.

Z poprzedniego roku mieliśmy zapisanych 500 osób. . W tym momencie mamy już około 630 uczestników.  Mamy zawodników z 10 krajów takich jak Niemcy, Ukraina, Francja, Włochy czy nawet jest zawodnik z Ameryki – przekazał  Krzysztof Walczak, współorganizator imprezy

Na zawodników będą czekać w choczewskich lasach trasy, a także regionalne potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Rejestracja na wydarzenie ma zakończyć się na początku czerwca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: