Najnowocześniejszy obiekt na Pomorzu. Nowa strażnica w Rumi

Przy ulicy Fredry –Reja w Rumi powstanie nowa siedziba strażaków. Będzie to najnowocześniejszy obiekt w całym województwie pomorskim.

Powstać ma również grupa ratownictwa wysokościowego. Inwestycja , która jest warta blisko 19 mln złotych ma być gotowa w 2026 roku. Akty notarialne w sprawie strażnicy między miastem Rumia, a powiatem wejherowskim zostały popisane 11 stycznia.

Za zgodą wojewody pomorskiego, obecne miejsce, gdzie znajduje się jednostka ratowniczo-gaśnicza w Rumi będzie sprzedane z 99 procentową bonifikatą na rzecz miasta Rumia. Natomiast Rumia przekaże nową działkę, niezabudowaną pod budowę zupełnie nowej jednostki – przekazała starosta wejherowski Gabriela Lisius

Oznacza to, że strażacy po wybudowaniu obiektu przeniosą się do siedziby przy zbiegu ulic Fredry i Reja.

Diametralnie zmienią się warunki dla strażaków i ich funkcjonowanie. Pojawi się zaplecze garażowe z zapleczem technicznym, warsztatowym, z myjnią do obsługi pojazdów. Będzie część socjalno-bytowa dla strażaków z zapleczem przygotowania i konserwacji ubrać. To będzie najnowocześniejszy obiekt w województwie pomorskim  – powiedział st. bryg. Jacek Niewęgłowski, komendant PPSP w Wejherowie.

Nowa siedziba będzie gotowa  w 2026 roku. Koszt budowy nowej strażnicy wyniesie  niespełna 19 mln złotych. Inwestycja będzie zrealizowana z budżetu państwa w ramach ustawy modernizacyjnej służb mundurowych na lata 2022-2025.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: