Nowe słupy reklamowe w Sopocie. Miasto szuka operatora

Urząd Miasta ogłosił konkurs na dzierżawę miejsc pod nowy system słupów reklamowych.Do wydzierżawienia jest grunt na terenach miejskich pod 50 nośników reklamowych na 10 lat.

Miejsca będą wydzierżawione jednemu oferentowi, który posiada doświadczenie na rynku. Jego zadaniem będzie zaproponowanie estetycznych słupów reklamowych.

Sopot zgodnie z uchwałą krajobrazową został oczyszczony z wielu nośników reklamowych.  Większość bilbordów, banerów czy reklam wielko powierzchniowych została zlikwidowana.

Naszym założeniem jest poprawa jakości przestrzeni publicznej, a nie całkowite pozbycie się z niej nośników reklamowych. Chcemy by te, które dopuszcza uchwała krajobrazowa były wysokiej jakości, estetyczne i by współgrały z charakterem miasta. W ramach nowej sieci słupów reklamowych część powierzchni przeznaczona będzie do informowania o miejskich wydarzeniach kulturalnych i sportowych, a także na kampanie społeczne i ważne ogłoszenia –przekazała Klaudyna Karczewska-Szymkowiak, Plastyk Miejski w Biurze Konserwatora Zabytków Urzędu Miasta Sopotu

Podczas konkursu punktowana będzie przede wszystkim estetyka słupów reklamowych termin ustawienia nośników, a także wysokość dziennej stawki z tytułu umieszczenia 1 m2 reklamy, którą oferent jest gotowy zapłacić gminie.

Szczegóły regulaminu konkursowego dostępne są na stronie www.bip.sopot.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: