Pijana ekspedientka w gdańskim sklepie

Policjanci z Gdańska podjęli interwencję wobec ekspedientki, która znajdując się pod wpływem alkoholu obsługiwała klientów piekarni.

Oficer dyżurny gdańskiej komendy odebrał we wtorek zgłoszenie, że w jednej z piekarni na Przymorzu klientów obsługuje ekspedienta, której zachowanie wskazuje na to, że jest ona pod wpływem alkoholu. Na miejsce został wysłany patrol, które miał sprawdzić zgłoszenie.

Policjanci po przybyciu do sklepu z pieczywem zastali 51-letnią ekspedientkę. Kobieta leżała za ladą. Na miejsce zostali wezwani ratownicy medyczni, którzy zbadali kobietę. 51-latka miała problemy z utrzymaniem równowagi. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że w organizmie kobiety znajduje się ponad 3 promile alkoholu. Mieszkanka Gdańska trafiła do policyjnej izby wytrzeźwień.

Przepisy mówią, że kto wbrew obowiązkowi zachowania trzeźwości znajduje się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka i podejmuje w tym stanie czynności zawodowe, podlega karze aresztu lub grzywny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: