Zamknięcie fragmentu ul. Kochanowskiego

Od soboty, 15 stycznia w związku z pracami drogowymi przy budowie antyzatoki na ul. Kochanowskiego (na wysokości posesji Wrzeszczańska 13) ulica zostanie  całkowicie zamknięta dla ruchu.

Utrudnienia mają potrwać do 22 stycznia. Termin ten może ulec przedłużeniu jeżeli wystąpią niekorzystne warunki atmosferyczne.

W czasie zamknięcia ul. Kochanowskiego kierowców obowiązywać będą objazdy ulicami Kościuszki, al. gen. Hallera, al. Płażyńskiego , a także Uczniowską. Zmiany w organizacji ruchu wpłyną także na funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Autobusy linii 149 i 249 od pierwszych porannych kursów pojadą zmienionymi trasami przez ulice: Gdańską, al. Płażyńskiego, al. Hallera i Kościuszki.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

Antyzatoka, która ma powstać na ulicy  Kochanowskiego będzie pierwszym tego typu rozwiązaniem w Gdańsku. Będzie to z jednej strony miejsce do zatrzymywania się autobusów komunikacji miejskiej, a z drugiej element uspokojenia ruchu drogowego. Powstanie ona poprzez zawężenie obu pasów ruchu w taki sposób, by na środku jezdni w miejscu przystanku znajdował się jeden pas. Obowiązywać będzie na nim ruch dwukierunkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: