Zamknięcie fragmentu ul. Stryjewskiego na gdańskich Stogach

W poniedziałek, 17 stycznia w godzinach porannych planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Stryjewskiego. Skorygowane zostaną też rozkłady jazdy komunikacji miejskiej.

Od 17 stycznia przewiduje się zamknięcie ok. 140 m odcinka ulicy Stryjewskiego od włączenia w ul. Sienną do skrzyżowania z ul. Falck Polonusa włącznie. Ulica Sienna w okolicy skrzyżowania z ul. Tamka i ul. Stryjewskiego będzie nieprzejezdna. Lokalnie ruch odbywać się będzie ulicami Tamka, Jeremiasza Falck Polonusa i ulicą Zimną. Przejazd ulicą Zimną możliwy będzie jedynie dla samochodów osobowych. Pojazdy ciężarowe i dostawcze powinny poruszać się ulicami obecnie uczęszczanymi  – ulicą Tamka, Pawią lub Hożą. Ruch pojazdów oraz autobusów miejskich odbywać się będzie poprzez ulicę Wosia Budzysza. Taka organizacja ruchu utrzyma się do przełomu marca i kwietnia.

Zmiany w organizacji ruchu na ul. Stryjewskiego związane są z rozpoczynającą się budową kolektora deszczowego i przebudową sieci wodociągowej w ul. Stryjewskiego. Umowę na realizację zadania podpisano z firmą STRABAG Sp. z o.o. Prace zakończą się w grudniu 2022 r. Zadanie będzie koordynowane wspólnie przez DRMG i spółkę GIWK.

 

(fot. gdansk.pl)
(fot. gdansk.pl)

 

Linie 111, N8 – tymczasowa zmiana trasy w związku z budową kanalizacji deszczowej na Stogach

Od poniedziałku 17.01.2022 r. do odwołania, w związku z budową kolektora deszczowego i przebudową sieci wodociągowej w ciągu ul. Stryjewskiego, wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych 111 i N8. Skorygowane zostaną wszystkie rozkłady jazdy.

Trasa w kierunku Górek Zachodnich:

Pomiędzy przystankami: Dickensa (n/ż) 01 a Zimna 01 autobusy pojadą ulicami: Sienną – Budzysza – Stryjewskiego – i dalej po stałej trasie. Zawieszona zostanie obsługa przystanku Kaczeńce – Sienna (n/ż) 01. Autobusy będą zatrzymywać się na przystankach Kaczeńce (n/ż) 04 i Ugory eMOCja (n/ż) 04.

Trasa w kierunku przeciwnym: Bez zmian.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: