Akcja Ferie 2022. Więcej punktów kontroli autobusów

Ferie zimowe w 2022 roku wypadają w różnych terminach w zależności od województwa.

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Policjanci dużą uwagę zwrócą na kontrole autobusów i kierowców, którzy będą wieźć dzieci na zimowy wypoczynek.

Wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek został właśnie przygotowany przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Zawiera on zestawienie punktów z terenu całego  kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać wszystkie niezbędne informację na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Wskazanym rozwiązaniem było by poinformowanie funkcjonariuszy o wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

Na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: