Coraz więcej czasu spędzamy z nosem w telefonie

Zazwyczaj pierwszą rzeczą, po którą sięgamy rano (i ostatnią, którą widzimy przed zaśnięciem) jest nasz telefon. Nie ruszamy się bez niego dosłownie nigdzie. Bierzemy go do sklepu , na spacer, a nawet do toalety. Kiedy okaże się, że przypadkiem został w domu, pojawia się u niektórych stan niepokoju, a czasem także silne stany lękowe.

Zbyt długie korzystanie z telefonu wpływa jednak negatywnie na nasze zdrowie. Wpatrywanie się w ekran przed snem może spowodować zaburzenia w wytwarzaniu melatoniny, która skutkować będzie problemami z zasypianiem, a także gorszą jakość snu.

Firmy monitorujące aplikacje mobilne przekazały , że ludzie w ubiegłym roku korzystali średnio ze swoich smartfonów prawie 5 godzin dziennie Dokładnie były to cztery godziny i 48 minut.  Wynik ten jest o 30 procent większy niż jeszcze dwa lata temu.

Większość tego czasu według raportu firmy analitycznej App Annie „State of Mobile 2022”  użytkownicy smartfonów poświęcili na korzystanie z platformom społecznościowych. Wśród najczęściej pobieranych aplikacji w 2021 r. był TikTok. Za nim ulokował się Instagram, Facebook, WhatsApp i Telegram.

Z kolei w przypadku  korzystania z aplikacji już pobranych, kolejność jest zupełnie inna. Prowadzi  Facebook, a za nim są  WhatsApp, Facebook Messenger, Instagram i Amazon. TikTok zajmuje w tej kategorii dopiero 6. Miejsce.

CORAZ WIĘCEJ „CZASOPOŻERACZY”

Liczba nowych aplikacji i gier na urządzenia mobilne w 2021 roku wzrosła o dwa miliony. Obecnie w sklepach z aplikacjami dostępnych jest ich (łącznie) 5,4 mln z czego:

  • 1,8 mln na iOS
  • 3,6 mln w Google Play (system Android)

Badania zostały wykonane w: Brazylii, Indonezji, Korei Południowej, Meksyku, Indiach, Japonii, Turcji, Singapurze, Kanadzie, USA, Rosji, Wielkiej Brytanii, Australii, Argentynie, Francji, Niemczech i Chinach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: