Dwaj policjanci z Bytowa oskarżeni przez prokuraturę

Funkcjonariusze policji  Bytowa zostali oskarżeni przez prokuraturę. Jeden z policjantów ma zarzut naruszenia nietykalności cielesnej podczas interwencji. Drugi natomiast jest oskarżony o dwukrotne składanie fałszywych  zeznań w sprawie tego wydarzenia.

Zdarzenie miało miejsce w marcu ubiegłego roku. Jeden z policjantów podczas interwencji miał uderzyć mieszkańca powiatu bytowskiego. Sprawa trafiła do wydziału wewnętrznego policji oraz prokuratury.

Śledczy skierowali akt oskarżenia przeciwko dwójce policjantów. Wobec z pierwszego z nich zarzuty dotyczą przekroczenia uprawnień oraz naruszenia nietykalności cielesnej. Drugi z  funkcjonariuszy miał  dwukrotnie, w maju i wrześniu ubiegłego roku składać fałszywe zeznania w sprawie kontrowersyjnej interwencji policjantów – potwierdziła Magdalena Gadoś, Prokurator Rejonowy w Słupsku

Oskarżonym policjantom grozi kara do ośmiu lat i do roku pozbawienia wolności. Po przedstawieniu zarzutu przez prokuratura Prokuratury Rejonowej w Słupsku , decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie podejrzany funkcjonariusz został zawieszony w pełnieniu obowiązków służbowych zgodnie z obowiązującymi przepisami na okres 30 dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: