Nietrzeźwy kierowca wjechał autem do rowu. Dostał 6,5 tys. zł mandatu

Policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu, w którym uczestniczył kierowca Renault Megane. Okazało się, że 50-latek był pijany.

Policjanci zgłoszenie przyjęli w środę po godzinie 10:00. Doszło do niego w miejscowości Łężyce w Alei Parku Krajobrazowego.  Ze zgłoszenia wynikało , że kierowca wjechał do rowu.

Policjanci ustalili, że kierowca  samochodu osobowego Renault Megane nie dostosował prędkości do warunków ruchu. Mężczyzna stracił panowanie nad swoim pojazdem, zjechał na pobocze , a następnie wjechał do rowu – poinformowała asp. sztab. Anetta Potrykus z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie

( fot. KPP Wejherowo)
( fot. KPP Wejherowo)

Badanie stanu trzeźwości wykonane przez funkcjonariuszy wykazało, że 50-latek miał w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Okazało sie  że samochód którym jechał mężczyzna  nie był dopuszczony do ruchu, ponieważ od dwóch lat nie miał ważnych badań technicznych oraz zatrzymany był dowód rejestracyjny tego samochodu – dodała asp. sztab. Anetta Potrykus

Stróże prawa ukarali na miejscu 50-latka dwoma mandatami za dwa wykroczenia dotyczące spowodowania zdarzenia oraz jazdy samochodem niedopuszczonym do ruchu. Mandaty łącznie wyniosły 6,5 tys. zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: