Roczne dziecko zostawiła w aucie bez opieki

W samochodzie na podziemnym parkingu pozostawione zostało roczne dziecko bez opieki. Na szczęście dziewczynce nic się nie stało.

Podczas kontroli w jednej z galerii na Przymorzu do funkcjonariuszy podszedł zaniepokojony mężczyzna i przekazał, że w jednym z samochodów na podziemnym parkingu jest małe dziecko bez opieki. Za pomocą ochrony galerii policjanci przywołali kobietę.  Zjawiła się po około 20 minutach. Kobieta nie kryła zdziwienia całą sytuacją, ponieważ była przekonana, że dziecko jest bezpieczne.

Kobieta, która jest  dla dziecka rodzina zastępczą, chciała przekonać policjantów, że nic się nie stało i najlepiej, aby zakończyli interwencję pouczeniem. Zgodnie z kodeksem  wykroczeń policjanci  nałożyli na kobietę mandat karny w wysokości 500 zł. Dodatkowo funkcjonariusze powiadomili o sprawie sąd rodzinny – poinformował aspirant sztabowy Mariusz Chrzanowski z KMP Gdańsk

Policjanci apelują, żeby nigdy nie pozostawiać dzieci bez opieki. Nie powinniśmy w żadnym wypadku zostawiać dziecka samego w samochodzie, niezależnie od jego wieku oraz pory roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: