Wichura na Pomorzu. Powalone drzewa i tysiące mieszkań bez prądu

Strażacy z Pomorza minionej nocy wyjeżdżali ponad 164 razy do akcji związanych z wichurą jaka szaleje na Pomorzu. Na szczęściu nikomu nic się nie stało.

Wiatr w porywach osiąga w niektórych rejonach prędkość 100 km/h. Najsilniejsze porywy wiatru odnotowano w Rozewiu. Wynosiły one 102km/h. Nieco mniejsze były w Rębiechowie i Gdyni – około 95 km/h.

Strażacy wzywani byli przede wszystkim do usuwania powalonych drzew, połamanych gałęzi, pozrywanych reklam, a także banerów i ogrodzeń.  W Gdańsku na ulicy Raduńskiej drzewo przewróciło się na zaparkowane przed jednym z bloków samochody. Na szczęście nikogo w nim nie było.

W województwie pomorskim  najwięcej interwencji było w Gdańsku. Gdyni i Wejherowie, a także w powiatach nadmorskich. Na chwilę obecną bez prądu jest obecnie około 2,5 tysiąca odbiorców, głównie w powiatach kartuskim, wejherowskimi i kościerskim.

Na morzu sztorm o sile 10 stopni w skali Beauforta. Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa nie odnotowała żadnych zgłoszeń. Sytuacja na lotnisku w Gdańsku Rębiechowie również stabilna. Samoloty startują bez większych utrudnień. Jedynie pół godziny opóźniony był lot do Warszawy.

Na kolei powalone na tory drzewa uniemożliwiają ruch pociągów między Gdańskiem a Pruszczem Gdańskim. Opóźnienia w ruchu pociągów mogą  występować nawet do południa.

Wichura według synoptyków ma się uspokoić  po południu.

Nocna wichura na Pomorzu. Połamane drzewa i tysiące mieszkań bez prądu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: