16-latek ukradł alkohol ze sklepu na gdańskim Chełmie

Zatrzymany za kradzież alkoholu 16-latek odpowie za swój czyn. Będzie musiał także wyjaśnić policjantom, skąd w jego kieszeni wziął się poszukiwany telefon. Chłopakowi grozi teraz odpowiedzialność przed sądem rodzinnym.

W czwartek rano policjanci odebrali zgłoszenie o tym, że w jednym ze sklepów na Chełmie został ujęty sprawca kradzieży alkoholu. Gdy policjanci byli na miejscu okazało się, że zatrzymany złodziej, to 16-latek z Tczewa, który próbował wynieść ze sklepu dwie butelki whisky o wartości prawie 150 zł.

Alkohol trafił na sklepową półkę, a 16-latek do komisariatu, skąd mieli go odebrać rodzice. Podczas interwencji mundurowi sprawdzili w policyjnej bazie danych telefon, który miał przy sobie mieszkaniec Tczewa i tu pojawiły się kolejne kłopoty. Okazało się, że telefon został przywłaszczony na terenie Tczewa i figurował w policyjnych systemach jako poszukiwany. Funkcjonariusze zabezpieczyli telefon, a o sprawie poinformowali tczewskich policjantów, którzy szczegółowo wyjaśnią okoliczności tego zdarzenia.

16-latek pod opieką matki poszedł do domu, jednak to o nie koniec jego kłopotów, ponieważ sprawą ukradzionego alkoholu dalej zajmie się sąd rodzinny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: