Dzięki programowi In Vitro urodziło się 466 dzieci w Gdańsku

Od momentu trwania miejskiego programu in vitro w Gdańsku urodziło się 466 dzieci. Dzięki programowi urodziło się 146 gdańszczanek i gdańszczan, w 2022 przyjdą na świat kolejni mali mieszkańcy.

Program wsparcia prokreacji mieszkańców Gdańska składa się z trzech części. Moduł pierwszy( edukacyjny) skierowany on jest przede wszystkim do młodzieży szkół ponadpodstawowych, a skorzystanie z niego jest nieobowiązkowe.  Udział w zajęciach dla osób niepełnoletnich wymaga pisemnej zgody rodziców lub opiekunów prawnych.

Drugi moduł adresowany jest do par, które borykają się z problem bezpłodności oraz ich najbliższych i dotyczy wsparcia psychologicznego. Ostatni  z modułów (medyczny) obejmuje dofinansowanie leczenia niepłodności z wykorzystaniem procedury in vitro.

Od momentu trwania miejskiego programu In Vitro na świat przyszło 466 małych istot. Program jest finansowany od 2017 roku, od kiedy zlikwidowano finansowanie państwowego programu in vitro – powiedziała Beata Dunajewska, przewodnicząca Komisji Rodziny i Polityki Społecznej Rady Miasta Gdańska

Z modułu medycznego skorzystać mogą gdańszczanki i gdańszczanie, małżeństwa oraz pary nieformalne, którzy mieszkają w mieście od minimum roku oraz opłacają tu podatki. Warunkiem  kwalifikacji do modułu medycznyego jest wiek kobiety,  który został określony w przedziale 20-40 lat (warunkowo do 42 lat).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: