Elektryczny samochód trafi na gdańskie lotnisko

Do placówek Straży Granicznej w największych aglomeracjach miejskich trafiło osiem nowych aut elektrycznych i hybrydowych.

Nowe auta będą użytkowane w portach lotniczych w aglomeracjach, gdzie występuje smog – przekazała rzeczniczka Straży Granicznej, por. Anna Michalska

Nowe pojazdy służbowe to cztery Hyundaie Kona z napędem hybrydowym oraz cztery Renault Zoe z napędem elektrycznym. Łączny koszt zakupu pojazdów to ponad milion złotych. Samochody służbowe będą użytkowane na terenach portów lotniczych w dużych aglomeracjach miejskich takich jak :

  • Nadwiślański Oddziale SG w placówce Warszawa-Okęcie
  • Nadodrzański OSG w placówkach SG Poznań–Ławica i Wrocław–Strachowice,
  • Śląski OSG w placówce Katowice–Pyrzowice
  • Karpacki OSG w placówce Kraków–Balice
  • Morski OSG w placówce Gdańsk-Rębiechowo

Nowy samochód – Hyundai Kona został już przekazany do Morskiego OSG .

Pojazdy wykorzystywane w portach lotniczych muszą być w stałej gotowości do użycia, co wiąże się z długotrwałą pracą silnika na biegu jałowym. Powoduje to wysokie zużycie paliwa i zanieczyszczenie środowiska poprzez emisję szkodliwych substancji pochodzących z gazów spalinowych oraz hałas – przekazała por. Michalska

Zakup został współfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Łączny koszt zakupu wyniósł 1 065 180 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: