Mieszkanki Kwidzyna oszukane za pomocą popularnego komunikatora

Do Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie zgłosiły dwie kobiety, które poinformowały funkcjonariuszy, że zostały oszukane. Mieszkanki Kwidzyna straciły łącznie 8500 złotych.

Pierwsza z kobiet uwierzyła w otrzymaną wiadomość za pośrednictwem komunikatora. Oszust podał się za jej „znajomą” i poprosił kobietę o przekazanie kodu BLIK. Druga z kobiet wystawiła  natomiast do sprzedaży przedmioty na portalu aukcyjnym.  Z kobietą skontaktował się oszust, który poprzez komunikator wysłał jej fałszywy link do płatności. 21-letnia mieszkanka Kwidzyna  podała dane, które umożliwiły oszustowi dostęp do jej konta bankowego m.in. numer karty płatniczej i kodu CCV. Straciła w ten sposób 7500 złotych.

Natomiast  40-letnia mieszkanka gminy Ryjewo  poinformowała policję,  że ktoś uzyskał dostęp do jej komunikatora internetowego a następnie rozesłał wiadomości do znajomych. Z wiadomości wynikało, że prosi ona o przekazanie kodu BLIK bo potrzebuje pilnie gotówki. Na wiadomość odpowiedziała jej 33 – letnia znajoma, która straciła w ten sposób 1 tys. złotych.

Policja zwraca się po raz kolejny z apelem, aby nie podawać  żadnych danych ani nie klikać  w linki. Kupujący nie potrzebuje naszych poufnych danych ani kodów z IKO, aby nam zapłacić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: