Nieznany mężczyzna zaczepił dziecko i proponował podwiezienie do szkoły

Dyrektor Szkoły w Łęczycach zaapelowała do rodziców , aby w najbliższych dniach wykazali się  wzmożoną czujnością i przeprowadzili rozmowy ze swoimi dziećmi.

„Szanowni rodzice! Proszę was o wzmożoną czujność w najbliższych dniach i o rozmowy ze swoimi dziećmi” – apeluje dyrektor szkoły w Łęczycach – chodzi o zdarzenia do którego doszło w Łęczycach. Do idącej do szkoły chodnikiem uczennicy podjechał srebrny samochód, w którym znajdował się mężczyzna i zaproponował jej podwiezienie do szkoły. Szkoła dmucha na zimne i prosi o czujność rodziców i dzieci.

Do tej niecodziennej sytuacji doszło w czwartek w Łęczycach. Do jednej z uczennic, która szła chodnikiem pojechał srebrny samochód. Kierowca zaproponował dziecku podwiezienie do szkoły.

Dziewczynka bardzo się  wystraszyła  całą sytuacją i uciekła do domu. W domu był jej starszy brat, który przyprowadził ją do szkoły – powiedziała Magdalena Petta, dyrektor ZSP w Łęczycach

Dziewczynka nie pamięta szczegółowych dotyczących marki samochodu czy też samego wyglądu mężczyzny, który proponował jej podwiezienie. o całej sprawie opowiedziała wieczorem swojej mamie. Zaniepokojona matka zgłosiła sprawę na policję.

Funkcjonariusze policji prowadzili penetrację terenu celem przeszukiwania miejsc, gdzie mógł znajdować się opisany w zgłoszeniu pojazd. Niestety takiego pojazdu nie ujawniono. Należy pamiętać żeby w takich sytuacjach jak najszybciej powiadomić policję – przekazała  asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy KPP w Wejherowie

Dyrekcja szkoły  w Łęczycach zaapelowała do nauczycieli i rodziców, aby przygotowali dzieci na podobne zdarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: