Porzucone auta w Wejherowie. Straż Miejska podsumowała 2021 rok

Wejherowska straż miejska w 2021 roku podjęła 119 interwencji dotyczących porzuconych wraków samochodów.

Porzucone auta blokowały miejsca parkingowe innym pojazdom, niektóre służyły jako śmietniki, a nawet za zaplecza działalności handlowej. W listopadzie zakończyła się również półroczna historia związana z wrakiem BMW, który przez dłuższy czas leżał w rowie przy krajowej szóstce.

Wysłużone auta pozostawiane są przy drogach publicznych lub na przydrożnych parkingach. Część z nich w rejestrach figuruje na tzw. słupy, którymi mogą być osoby bezdomne. Fikcyjni posiadacze aut często sami nie wiedzą, że są ich właścicielami, pomimo tego, że tak wynika z zawartej umowy kupna-sprzedaży –  poinformował Zenon Hinca, komendant Straży Miejskiej w Wejherowie

W ubiegłym roku strażnicy z Wejherowa podjęli ponad 100 interwencji w sprawie porzuconych aut. Po zakończeniu interwencji:

  • 19 pojazdów odholowano na dozorowany parking
  • 7 czeka na odholowanie
  • w 93 dziewięćdziesięciu trzech przypadkach ustalono właścicieli tych aut i zobowiązano ich do usunięcia wraków we własnym zakresie
( fot. sm.wejherowo.pl)
( fot. sm.wejherowo.pl)

Niektóre z wraków stanowiły odpady , ponieważ wyciekające z nich oleje i płyny eksploatacyjne zagrażały środowisku naturalnemu.  W przypadku jeśli właściciel pojazdu się nie znajdzie, po 6 miesiącach wrak przechodzi na własność gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: