Strażacy oferują pomoc w przygotowaniu sztucznego lodowiska

Akcja „Bezpieczne Lodowiska 2022” polega na pomocy strażaków w przygotowaniu ślizgawek na terenie boisk szkolnych, parków, ogródków jordanowskich lub osiedli mieszkaniowych.

Dajcie nam wodę, a zrobimy wam lodowisko. Jest to na pewno bezpieczniejsze wyjście niż nieznane naturalne akweny, które bywają często zdradliwe – powiedział aspirant sztabowy Tomasz Richert z gdyńskiej straży pożarnej

Prace przy sztucznym lodowisku trwają czasem cały dzień. Wodę najlepiej wylać je na jakiejś płycie z krawężnikiem. Można również przygotować wał ze śniegu lub folii. W zależności od warunków pogodowych wodę trzeba wylewać kilkukrotnie, tak by tafla była przyzwoita.

W ostatnim czasie gdyńscy strażacy podobne lodowisko wylewali w Babich Dołach. Zwróciła się o to rada dzielnicy.

Jako dziecko też z takich ślizgawek korzystałem w latach osiemdziesiątych. Kiedy je teraz wylaliśmy, to widać było ten sam uśmiech i radość na twarzach dzieci. Coś niesamowitego – wspomina zastępca dowódcy jednostki z Oksywia

Aby uzyskać pomoc strażaków w przygotowaniu ślizgawk, należy skontaktować się z najbliższą komendą powiatową lub miejską straży. Ważne jest zabezpieczenie dostępu do wody i zgoda właściciela terenu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: