Szeroka pomoc w jednym miejscu. Otwarcie ośrodka ” Wzrok-Kompleks”

Ośrodek „ Wzrok- Kompleks” zaczął działać w Domu Medycznym Polanki w Gdańsku Oliwie.

Wszystkie świadczenia diagnostyczne z kilku poradni będą teraz dostępne w jednym miejscu. Będą się mieścić przy ulicy Polanki 7.

Chodzi o wykonywanie zabiegów zaćmy, dalej kwalifikacje do tych zabiegów, później kontrole po zabiegach oraz pracę poradnianą, która polega na badaniu angiografii fluoresceinowej, OCT i innych badaniach diagnostycznych – powiedział prezes zarządu Nadmorskiego Centrum Medycznego, Mieczysław Cieplicki

W ośrodku pomoc  znajdą pacjenci z problemami z rogówką, zaćmą, zespołem suchego oka, wadami wzroku, czy chorobami siatkówki. Będzie wykonywana również  plastyka powiek, usuwanie gradówek i zmian powiekowych.

WYPOSAŻENIE OŚRODKA

Ośrodek dysponuje laserem siatkówkowym.  Posiada również sprzęt do angiografii zarówno przy wąskiej źrenicy, jak i przy szerokiej oraz aparat szerokokątny z funduskamerą wykonujący fotografie dna oka w różnych sekwencjach z rożnymi filtrami.

Świadczenia  w Ośrodku „Wzrok – Komplesk” będą wykonywane są w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Zabieg usuwania zaćmy wykonywany jest w trybie jednodniowym – pobyt pacjenta na oddziale trwa ok 2-3 godzin.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: