Nowa miejska pływalnia powstanie w Brzeźnie

Kolejny miejski basen powstanie w Gdańsku. Nowa pływalnia znajdować się będzie w sąsiedztwie ulicy Sybiraków.

Urzędnicy z Gdańska jeszcze w tym roku chcą zlecić wykonanie projektu i kosztorysu basenu. Na ten cel zostały zarezerwowane środki w budżecie miasta. Według wstępnych szacunków cała inwestycja  ma kosztować ma ok. 20 mln zł.

Mieszkańcy Brzeźna, Nowego Portu i Letnicy będą mieli bliżej do pływalni.Działka, na której planowana jest budowa basenu, należy do Skarbu Państwa. Obecnie trwa proces pozyskiwania terenu od wojewody. Przedmiotem nieodpłatnego nabycia w formie umowy darowizny będzie nieruchomość stanowiąca własność Skarbu Państwa, położona w rejonie ul. Sybiraków w Brzeźnie.

Wojewoda pomorski 31 grudnia 2021 r. wydał zarządzenie w sprawie zgody na dokonanie darowizny tej nieruchomości na rzecz miasta – przekazała Joanna Bieganowska z Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Z zarządzenia wojewody pomorskiego wynika, że celem publicznym będzie budowa basenu dzielnicowego w Gdańsku, a także utrzymanie rowu melioracyjnego znajdującego się na tym terenie. Pływalnia będzie podobna , zarówno pod względem wielkości jak i funkcji do tych, które działają już na Stogach i Oruni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: