Rusza remont dworca we Władysławowie

Przebudowa dworca we Władysławowie ma kosztować łącznie ponad 14 mln złotych. Inwestycja ma być gotowa w 2023 roku.

Wykonawca szykuje się obecnie do uruchomienia dworca tymczasowego i cały czas prowadzi prace rozbiórkowe. Według założeń nowa stacja kolejowa ma być ekologiczna i nowoczesna.

Prace związane z remontem dworca PKP we Władysławowie rozpoczęły się jesienią 2021 roku.Polskie Linie Kolejowe zapewniły, że  wnętrze przejdzie olbrzymią metamorfozę, ale z poszanowaniem dla historycznego charakteru dworca.

Dworzec we Władysławowie jest kolejną inwestycja, jaką rozpoczęli kolejarze w województwie pomorskim. Dzięki inwestycji pochodzący z 20-lecia międzywojennego budynek odzyska swój historyczny blask , a jednocześnie stanie się dworcem nowoczesnym oraz spełniającym współczesne standardy obsługi podróżnych.

Jest to niezwykle istotne ponieważ oprócz mieszkańców Władysławowa, w sezonie letnim korzystają z niego również turyści – powiedział Maciej Małecki, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych

Stacja kolejowa będzie przystosowana dla niepełnosprawnych. Pojawią się tablice w alfabecie Braille’a, plany dotykowe dworca, ścieżki prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących, specjalne pochylenia, dzięki którym na dworzec dostaną się osoby poruszające się na wózkach czy rodziny z małymi dziećmi. Dworzec po przebudowie będzie również bardziej ekologiczny i bezpieczny. Podróżni będą mieli możliwość skorzystać z dwóch parkingów na około 31 miejsc oraz wiaty rowerowej.

Wykonawca zasadzi również nowe drzewa i krzewy , a także  uporządkuje tereny zielone. Pod częścią z nich zostanie wybudowany znacznych rozmiarów zbiornik retencyjny gromadzący deszczówkę, która później posłuży do podlewania zieleni oraz spłukiwania dworcowych toalet.

Łączny koszt inwestycji to 14,32 mln złotych. Planowany termin zakończenia prac to pierwsza połowa 2023 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: