Starogard Gdański. Policja odzyskała mazdę wartą 130 tys. zł

Mundurowi ze Starogardu Gdańskiego odzyskali osobową mazdę, która została skradziona kilka dni temu na terenie Niemiec. Dzięki skutecznej interwencji do policyjnego aresztu trafiło również dwóch mężczyzn w wieku 27 i 48 lat, którzy podróżowali utraconym w wyniku przestępstwa autem. Śledczy przedstawili już w tej sprawie zarzuty, a podejrzani zostali objęci dozorem policyjnym. Niebawem warta blisko 130 tys. zł mazda wróci do swojego właściciela. Za kradzież pojazdu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w czasie minionego weekendu. Z informacji, jaką posiadali funkcjonariusze, wynikało, że drogą krajową nr 22 może poruszać się skradziona na terenie Niemiec mazda. Kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami prewencji objęli tę trasę szczególnym nadzorem. Podczas patrolowania berlinki policjanci zauważyli auto tej marki, jadące od strony Chojnic. Samochodem na niemieckich numerach rejestracyjnych jechało dwóch mężczyzn. Podczas próby zatrzymania do kontroli drogowej, kierowca nie reagował na sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu i podjął próbę ucieczki. Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców Kociewia, którzy podróżowali skradzionym kilka dni wcześniej autem.

Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach wyszło na jaw, że 27-letni kierowca miał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz był poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu. Dzięki skutecznej interwencji mundurowi odzyskali również wartą blisko 130 tys. zł. mazdę. Zatrzymane osoby zostały przekonwojowane do miejscowej komendy, gdzie trafiły do policyjnego aresztu, a odzyskane auto zostało odholowane na parking strzeżony. Podczas przeszukania policjanci znaleźli w samochodzie woreczek strunowy z marihuaną. Śledczy wraz z technikiem kryminalistyki przeprowadzili również oględziny pojazdu oraz zabezpieczyli ślady mogące pomóc w ustaleniu dokładnych okoliczności tej sprawy.

Zebrany do tej pory materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obu zatrzymanym zarzutów dotyczących kradzieży pojazdu. Wobec podejrzanych prokuratura zastosowała dozór policyjny. Sprawa jest rozwojowa, a mundurowi nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Za kradzież kodeks karny przewiduję karę do 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: