70-latek ze Sztumu nie daje policji za wygraną. Znowu jeździł rowerem po pijanemu

Prawie promil alkoholu w organizmie miał zatrzymany przesz sztumskich policjantów rowerzysta. Mężczyzna został zatrzymany już kolejny raz przez sztumskich policjantów, za jazdę na jednośladzie pod wpływem alkoholu. Przypominamy, że obecnie jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest mandatem w wysokości 2500 zł.

Wczoraj sztumscy policjanci na terenie miasta zatrzymali o kontroli drogowej rowerzystę. Podczas legitymowania mundurowi wyczuli od kierującego woń alkoholu. Okazało się, że cyklista był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że 70-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy rowerzysta otrzymał zgodnie z nowym taryfikatorem mandat karny w wysokości 2500 zł. To już kolejny raz kiedy 70-latek został zatrzymany przez stróżów prawa podczas jazdy jednośladem na podwójnym gazie. Mężczyzna dwa tygodnie wcześniej został zatrzymany przez policjantów kiedy kierował rowerem mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenie polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 05,5 promila). Z kolei jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2500 zł. Zaostrzone również zostały kary dla sprawców wykroczeń drogowych, min. Podwyższając maksymalną wysokość grzywny do 30 tyś. zł oraz zwiększając wysokość mandatów do 5 tyś zł. Zapoznajmy się z nowymi przepisami i ruszajmy w drogę bezpiecznie.

Policjanci ostrzegają, że nietrzeźwi kierowcy wszelkich pojazdów, nie tylko samochodów, stanowią poważne zagrożenie na drodze. Eliminowanie ich z dróg jest jednym z priorytetów policji. Ważne jest również współdziałanie policjantów i społeczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: