Honorowi dawcy krwi poszukiwani w Rumi

Pierwsza spośród zaplanowanych na ten rok zbiórka krwi w Rumi zbliża się wielkimi krokami. Odbędzie się ona 30 stycznia na terenie Szkoły Podstawowej nr 9.

Sytuacja pandemiczna sprawia , że organizatorzy miejskich zbiórek muszą zachować podwyższone standardy sanitarne. Każdy uczestnik akcji jest zobowiązany do zasłaniania ust i nosa. Zostanie mu również zmierzona temperatura. Chętni dawcy muszą dokonywać rejestracji telefonicznej.

Zapisów, na konkretną godzinę, można dokonać pod numerem: 58 679 65 71. Telefon jest czynny w godzinach: pon. 9:00-17:00; wt.-pt. 7:30-15:30. Umawianie potencjalnych dawców na konkretną godzinę pozwoli , że sam proces z poborem krwi przebiegnie wyjątkowo sprawnie.

Każdy uczestnik , który odda krew, otrzyma standardowy zestaw podarunkowy od Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku, a także pakiet miejskich gadżetów.

Ponadto wszyscy honorowi dawcy krwi będą mogli wziąć udział w konkursie organizowanym przez partnera zbiórki – grupę Ultrakrew.  Akcja  odbywa się pod honorowym patronatem burmistrza Michała Pasiecznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: