Gdańsk przygotował szereg atrakcji na ferie zimowe

W województwie pomorskim ferie zimowe rozpoczną się dopiero 14 lutego.Gdańsk przygotował na ten czas szereg atrakcji.

Półkolonie, zajęcia sportowe czy opieka w szkołach to tylko jedne z nielicznych atrakcji. Plany zostały przedstawione 21 stycznia na Gdańskim Lodowisku na Placu Zebrań Ludowych.

Kiedy w grudniu pytałam dzieci jak chcieliby spędzić ferie to najczęściej pojawiały się odpowiedzi, że na śniegu czy lodzie. Dlatego też z naszego lodowiska mogą skorzystać wszystkie osoby posiadające kartę mieszkańca. Takie wejście jest możliwe raz w roku – przekazała Monika Chabior, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania

ZAJĘCIA W SZKOŁACH

W 54 placówkach opieka będzie realizowana przez 8 godzin dziennie, a w 17 przez 10 godzin. Z oferty skorzystać będzie mogło 285 grup. Zapisy rozpoczną się 24 stycznia.

WARSZTATY I PÓŁKOLONIE

Młodzież i dzieci od trzeciego roku życia do ukończenia szkoły ponadpodstawowej będą mogli skorzystać z warsztatów, jakie oferuje Pałac Młodzieży w Gdańsku. Zajęcia dotyczyć będą krawiectwa, wokalu, grafiki i animacji komputerowej, robotyki czy tańca. Dzieci uczęszczające do szkół podstawowych z klas I-VI zamieszkałe na terenie Gdańska mogą wziąć udział półkolonii. Wnioski składać można do 4 lutego.

ODROBINA RUCHU

Gdański Ośrodek Sportu przygotował także swoją propozycję na okres ferii zimowych.
Będą prowadzone zajęcia na flagowym żaglowcu gdańska, czyli Generale Zaruskim, a także będzie można nauczyć się podstaw nawigowania i żeglowania. Zajęcia dedykowane są dla dzieci do 16 r.ż.  i będą odbywać się na pływalni na Gdańskim Chełmie o godzinie 14:00 i 15:00 .

Pływalnie będą czynne codziennie od godziny 9:00 do 21:00. Cena biletu ulgowego oraz rodzinnego za godzinę wynosi 10 złotych. Za bilet normalny trzeba będzie zapłacić 15 złotych.

Wśród pozostałych atrakcji mogą być gry miejskie, spektakle teatralne, warsztaty edukacyjne czy artystyczne, które zostały przygotowane Gdański Archipelag Kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: