Park Centralny odmieni centrum miasta. Gdynia stawia na zieleń

Rusza trzeci etap największej zielonej inwestycji realizowanej dla mieszkańców Gdyni. Ramach inwestycji powstanie strefa wypoczynku z polaną piknikową i stawem z fontanną, parking podziemny na około 270 samochodów, a także budynek z małą gastronomią.

Trzeci etap budowy Parku Centralnego ma objąć teren między pawilonem skateparku,  a ulicą Świętojańską. Mieszkańcy będą mogli odpocząć w cieniu drzew i obcować z naturą. Pojawią się tam siedziska i hamaki, a także boisko ze specjalną nawierzchnią Play Top Street.

 W miejsce starych i zniszczonych drzew pojawią się nowe nasadzenia, w tym wiele krzewów, drzew i kwietne łąki. Nowe nasadzenia zostaną  dobrane do panujących w tym miejscu warunków. W parku powstaną trawniki doskonałe zarówno do piknikowania, jak i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu – przekazał Markos Pagudis, prezes Agencji Rozwoju Gdyni

Kolejny element inwestycji w Gdyni to staw z fontanną. Zimową porą będzie się zmieniać w miejską ślizgawkę. Przy zbiorniku zostaną zbudowane deki, z których będzie można obserwować rośliny wodne. Powstanie również pawilon z lokalem gastronomicznym oraz zapleczem technicznym.

Dzięki zaplanowanej inwestycji zielenią wypełni się  skwer miejski przed budynkiem Urzędu Miasta. Jedną z ważniejszych części tego etapu inwestycji, będzie budowa miejskiego podziemnego parkingu na około 270 samochodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: