Powiat wejherowski. Jeden był nietrzeźwy, drugi z sądowym zakazem

Policjanci  z Wejherowa interweniowali w związku z ujawnieniem nietrzeźwego kierowcy oraz innego z sądowym zakazem. Obaj mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą teraz przed sądem.

Policjanci ruchu drogowego w Strzebielinie zatrzymali wczoraj w nocy do kontroli drogowej kierowcę Mercedesa. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowcy był nietrzeźwy. 28-letni obcokrajowiec miała w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mundurowi uniemożliwili mu kontynuowanie dalszej jazdy.

Następnie po godzinie 15:00 policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli w Przetoczynie kierowcę Volkswagena. W trakcie sprawdzania kierowcy oraz wymaganych dokumentów okazało się, że 38-latek z powiatu kartuskiego posiada aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący do września 2022 roku.

Teraz obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwa. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za naruszenie sądowego zakazu grozi kara do 5 lat.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: