Zbadaj z nami swoje serce. Kardiobus zaparkuje w Parchowie

Kardiobus zaprakuje jutro przy ulicy Kościelnej 3 w Parchowie.

Każdy pacjent będzie miał możliwość wykonać bezpłatne badania kardiologiczne takie jak: EKG, pomiar ciśnienia oraz przy nadwadze badania BMI. Badanie EKG jest szczególnie wskazane, gdy u pacjenta występuje ból w klatce piersiowej, duszność, zawroty głowy, nadciśnienie tętnicze oraz choroby takie jak miażdżyca lub zawał serca.

Na badanie wymagane są wcześniejsze zapisy, które będą prowadzone bezpośrednio przed badaniami. W kardiobusie odbywać się będą tylko umówione wizyty.  Udział w badaniu jest bezpłatny. Każdy pacjent musi jednak przed wejściem do busa mieć zmierzoną  temperaturę i będzie dezynfekował ręce.

Potwierdzono, że powikłania kardiologiczne są często spotykane po przejściu COVID-19 i mogą pojawiać się nawet do kilku miesięcy od momentu zachorowania, również u pacjentów w młodym wieku. Trzy najczęściej spotykane powikłania to: zawał serca, niewydolność serca, zaburzenia rytmu serca.

Polskie Towarzystwo Kardiologiczne apeluje, aby nie bagatelizować niepokojących objawów. Postcovidowe choroby sercowo-naczyniowe mogą objawiać się dusznością podczas wysiłku fizycznego oraz bólami w klatce piersiowej.

Kardiobus będzie stacjonował w Parchowie od godziny 9:00  do 16:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: